Depilacja – zabiegi jako skuteczne zaradzenie na problem owłosienia

By |

Długotrwale gładka skóra jest marzeniem większości kobiet. Przyczyn, usuwania owłosienia, może być bardzo wiele, zaczynając od estetyki wyglądu po higienę. Najczęściej podczas domowej depilacji, używa się plastrów z woskiem, past cukrowych, golarek jednorazowych czy też depilatorów. Jedno jest pewne, efekty takich zabiegów, na pewno usuną włoski i dadzą pożądany efekt, ale niestety na krótko.

Dzieje się tak dlatego, iż usuwamy tylko to, co wystaje nad skórą czyli włos a nie źródło jego powstawania, czyli cebulkę. Włoski w dość szybkim tempie zaczynają odrastać i bardzo często wrastają w skórę, tworząc nieestetyczne czerwone krostki.  Można ją uzyskać za pomocą depilacji woskiem lub przez laserowe usuwanie owłosienia.

Trwała depilacja laserowa Vectus –laserowe usuwanie owłosienia.

Jest doskonałą alternatywą, dla osób, chcących pozbyć się owłosienia. Jest ona całkiem bezpieczna, gdyż używa się czytnika melaniny Skintel, na podstawie którego, ustawiana jest moc lasera. Stosuje się tutaj także technologię Advanced Contact Cooling, dzięki której, skóra jest ochładzana po przez specjalna głowicę, co w konsekwencji daje zupełnie bezbolesną depilację. Co istotne, laserowa depilacja powoduje trwałe usuwanie owłosienia. Jeszcze jedną bardzo ważną zaletą tego zabiegu, jest nie tylko komfort ale i również gwarancję, iż wrastające włoski po depilacji, zapalenie mieszków włosowych lub nadmierne owłosienie nie będą już problemem, gdyż ten zabieg. Usuwanie owłosienia laserem daje znakomite efekty, gdyż usuwa 95 % włosków. Pozostałe 5%, to włosy, które nie były wówczas w fazie wzrostu, i można je całkowicie usunąć podczas zabiegu przypominającego, jaki gwarantuje, depilacja laserowa Vectus.

Depilacja woskiem – pozbycie się owłosienia na krótki okres.

Jeśli z jakiś nieznanych przyczyn, niektóre osoby nie chcą bądź też nie mogą poddać się depilacji laserowej Vectus, mogą podjąć się depilacji za pomocą wosku. Depilacja woskiem jest dobrą alternatywą, zwłaszcza dla golarek jednorazowych bądź depilatorów. Dzieje się to dlatego, iż wrastające włoski nie stanowią już problemu i odrastają znaczniej później. Można taki zabieg wykonać w domu i w tym celu, jak sama nazwa wskazuje, używamy odpowiedni wosk do depilacji, dostępny w większości drogerii. Jednak zaleca się wykonanie jej przez profesjonalną kosmetyczkę, która nie tylko zapewni komfort, ale także będziemy mieć pewność, iż depilacja została wykonana prawidłowo, przy użyciu dobrego wosku. Dlatego przy tego rodzaju usuwaniu owłosienia, ważne jest doświadczenie i umiejętności kosmetologa.

Podsumowanie

Należy pamiętać, iż poddając się zabiegowi laserowemu Vectus, zaoszczędzimy czas przeznaczony na ciągłe golenie odrastających na nowo włosów, nasze ciało będzie gładkie i zniknie problem wrastających włosków na zawsze.  Jest to doskonała alternatywą dla tych, dla których dbanie o zdrowie i wygląd to podstawa. Ponadto jeżeli mamy szczęście, możemy nawet skorzystać z darmowych konsultacji z kosmetologiem, który dobierze najlepszą metodę dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 2