Depilacja Laserowa Gdynia – Permanentna depilacja z Laserem Vectus

By |

Jeśli nie jesteś zadowolona z golenia lub woskowania w celu usunięcia niechcianych włosów, depilacja laserowa może być warta rozważenia.

Laserowe usuwanie owłosienia jest jedną z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych w Polsce. Stosuje się tu wysoko skoncentrowane światło skierowane w mieszki włosowe. Pigment w mieszkach absorbuje światło. To niszczy włosy.

Depilacja laserowa Gdynia – DepilacjaVectus
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia

Korzyści z depilacji laserowej

Lasery są przydatne do usuwania niechcianych włosów z twarzy, nogi, ramienia, pod pachami, linii bikini i innych obszarów.

Korzyści z depilacji laserowej obejmują:

  • Precyzja – lasery mogą selektywnie celować w ciemne, szorstkie włosy, pozostawiając otaczającą skórę nieuszkodzoną.
  • Prędkość – każdy impuls lasera trwa ułamek sekundy i może leczyć wiele włosów jednocześnie. Małe obszary, takie jak górna warga, można leczyć w mniej niż minutę, a duże obszary, takie jak plecy lub nogi, mogą trwać nawet godzinę.
  • Przewidywalność – większość pacjentów trwałe wypadanie włosów osiąga po średnio trzech do siedmiu sesji.

Jak przygotować się do depilacji laserowej

depilacjavectus - nogiLaserowe usuwanie owłosienia to coś więcej niż spalenie prądem niechcianych włosów. Jest to procedura medyczna, która wymaga wielu szkoleń, aby wykonać zabiegi bez ryzyka. Przed przystąpieniem do depilacji laserowej należy dokładnie sprawdzić referencje lekarza lub kosmetologa wykonującego zabieg.

Jeśli planujesz poddać się depilacji laserowej, powinieneś ograniczyć golenie lub woskowanie włosów przez sześć tygodni przed rozpoczęciem leczenia. To dlatego, że laser celuje w korzenie włosów, które są czasowo usuwane przez woskowanie lub wyrywanie.

Należy również unikać ekspozycji na słońce przez sześć tygodni przed i po zabiegu. Ekspozycja na słońce sprawia, że depilacja laserowa staje się mniej skuteczna i zwiększa prawdopodobieństwo powikłań po zabiegu.

Czego można się spodziewać podczas depilacji laserowej

Tuż przed zabiegiem włosy, które będą poddawane zabiegowi, zostaną przycięte do kilku milimetrów nad powierzchnią skóry. Sprzęt laserowy zostanie dostosowany w zależności od koloru, grubości i umiejscowienia traktowanych włosów, jak również od koloru skóry.

W zależności od użytego lasera lub źródła światła, ty i kosmetolog będziecie musieli nosić odpowiednią ochronę oczu. Konieczne będzie również zabezpieczenie zewnętrznych warstw skóry zimnym żelem lub specjalnym urządzeniem chłodzącym. Pomoże to światłu laserowemu wniknąć w skórę.

Następnie kosmetolog daje puls światła do obszaru leczenia i obserwuje ten obszar przez kilka minut, aby upewnić się, że najlepsze ustawienia zostały użyte i sprawdza reakcje skórne.

Po zakończeniu procedury możesz otrzymać paczkę chłodzącą, kremy przeciwzapalne lub balsamy lub po prostu zimną wodę, aby złagodzić dyskomfort. Możesz zaplanować następne leczenie od czterech do sześciu tygodni później. Musisz pamiętać żeby utrzymywać leczenie do czasu, aż włosy przestaną rosnąć.

Więcej o tym skutecznym zabiegu: https://www.rp.pl/Styl-zycia/180709662-Depilacja-laserowa—jaki-laser-wybrac.html

Ryzyko związane z zabiegiem

Na dzień lub dwa później, leczona powierzchnia skóry będzie wyglądać i czuć się jakby była poparzona słońcem. Pomocne mogą być fajne kompresy i środki nawilżające. Jeśli twoja twarz była leczona, możesz swobodnie nosić makijaż następnego dnia, chyba że twoja skóra pęka.

W ciągu następnego miesiąca twoje wypielęgnowane włosy wypadną. Nakładaj krem przeciwsłoneczny przez następny miesiąc, aby zapobiec przejściowym zmianom koloru skóry poddanej zabiegowi.

Podrażnienia są niezwykle rzadkie, ale są bardziej prawdopodobne u osób o ciemniejszej karnacji. Inne potencjalne działania niepożądane to obrzęk oraz zaczerwienienie.

Depilacja laserowa jest zdecydowanie dobrym pomysłem jeśli masz problem z nadmiernym owłosieniem bądź po prostu sprawia ci ono dyskomfort.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 2