Depilacja laserowa cieszy się uzasadnioną popularnością

Depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularna. To proces, którego efektem jest polepszenie atrakcyjności i swobody w codziennym funkcjonowaniu – przede wszystkim u kobiet. Depilacja laserowa pozytywie wpływa też na zdrowie ciała i wygląd skóry.

Golenie, woskowanie czy depilacja laserowa?
Laser Vectus Wosk do depilacji Maszynka do golenia
Powtarzalność Po zakończeniu serii zabiegów włosy nie odrastają Raz na 4 tygodnie Codziennie lub co kilka dni
Czy włoski wrastają? Nie Tak Tylko u niektórych osób
Czy zdarza się zapalenie mieszków włosowych? Nie Sporadycznie Tak, dość często

WRASTAJĄCE WŁOSKI WYLECZYSZ SKUTECZNOŚCIĄ LASERA

Wrastające włoski leczy się najczęściej produktami z kwasem mlekowym w składzie. Nie jest to jednak gwarancja trwałości. Raz pojawiające się wrastanie włosków, może co jakiś czas wracać. Używanie maszynek, depilatorów elektrycznych, wosku i plastrów powoduje, że włosy, które mogłyby naturalnie wyrosnąć, nie dają rady przebić się przez warstwy skórne. Widzimy je jako czarne kołka. Tylko depilacja laserowa może zmienić sytuację, ponieważ naskórek nie będzie już podrażniany – nie zrobi się gruby, szorstki czy suchy.

ZAPALENIE MIESZKÓW WŁOSOWYCH JEST UCIĄŻLIWE

Zapalenie mieszków włosowych rozpoznamy, gdy dokuczać będzie nam świąd, ból, pieczenie, zaczerwienienia, wypryski i ropne grudki. To zakażenie bakteryjne, do którego najczęściej dochodzi wskutek sięgania po jednorazowe golarki. Odpowiedzią – podobnie jak przy wrastających włoskach – jest laserowa depilacja. Tylko ona może tak naprawdę dać gwarancję, że nie dojdzie do kolejnej infekcji.

Depilacja laserowa Sopot – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE I OGRANICZENIA, KTÓRE TRZEBA POZNAĆDepilacja laserowa pleców.

Głośne opinie na temat depilacji laserowej otwierają na nowe doświadczenie i zachęcają do skorzystania z oferty. Pacjenci chwalą ten zabieg, ponieważ świetne efekty są zauważalne już po poddaniu się pierwsze dawce lasera. Dla najlepszych rezultatów trzeba wybrać się na powtórzenia – jest ich zwykle ok. 4-6 w odstępach min. 4 a max. 10 tygodni. Zdaniem pacjentów rozwinięty technologicznie zabieg jest komfortowy i oddziałuje na różne sfery życia – w tym pewność siebie i większe poczucie wartości.

Zawsze warto liczyć się jednak z ograniczeniami. Depilacja laserowa przeciwwskazania posiada tak jak każdy zabieg. Są to między innymi:

 • nowotwór skóry lub jakiegoś narządu wewnętrznego.
 • łuszczyca.
 • bielactwo.
 • zakażenia grzybicą, wirusem lub niepożądanymi bakteriami.
 • ciąża oraz okres karmienia piersią.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI I WYWOŁUJE ŚWIĄD?

Pytania o to czy depilacja laserowa boli są zrozumiałe, bo pacjenci mają różne progi bólowe i czasem odczuwają dyskomfort. Kwestia świądu jest jednak nieuzasadniona – to mit. Każde reakcje na dotyk głowicy lasera są indywidualną kwestią, choć uznaje się, że najmniej wygodna jest depilacja laserowa bikini. Wrażliwość tego obszaru może wywołać nawet dolegliwość bólową. Depilacja laserowa nie wymaga jednak wcześniejszych znieczuleń.

LASER DO DEPILACJI VECTUS NAJPOPULARNIEJSZYM SPRZĘTEM NA ŚWIECIE

Popularność na świecie osiągnął w krótkim czasie laser do depilacji Vectus.To dlatego, że łączy w sobie trzy wysokie technologie. To czytnik Skintel, formuła Advanced Contact Cooling oraz Photon Recycling. Czytnik Skintel mierzy melaninę i dostosowuje parametry indywidualnie. Advanced Contact Cooling dba o odpowiednią temperaturę ciała poprzez aktywne chłodzenie, a Photon Recycling odbijane od skóry światło, przerzuca z powrotem do niej. Dzięki firmie Vectus zabieg trwa krótko, szczególnie depilacja laserowa pach czy wąsika.

DEPILACJA LASEROWA SKOŃCZONA. CO DALEJ?Depilacja laserowa całego ciała.

Depilacja laserowa wcale nie kończy się w momencie kiedy ekspert wyłącza laser, a pacjent wraca do domu.
„Ważną częścią całego procesu laserowego usunięcia owłosienia jest troska pacjenta o regenerację skóry. Należy do niej przede wszystkim pielęgnacja.” – mówi Julia Krajewska, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Poza tym przez kilka dni po zabiegu:

 • od pacjenta wymaga się przebywania w miejscach nienasłonecznionych. Opalanie się jest zabronione.
 • W koniecznym kontakcie ze słońcem należy używać kremów z wysokim filtrem UV.
 • Nie wolno chodzić na basen, do sauny i do solarium.
 • W miarę możliwości unikajmy wysiłków fizycznych, które wywołałyby nadmiar potu – może przyczynić się do otarć.
 • jeśli depilowane zostały pachy, zaleca się nie stosować dezodorantów i antyperspirantów.

Wspomniana pielęgnacja powinna koncentrować się wokół produktów naturalnych, formułowanych np. na bazie wyciągów z roślin, witamin, kwasów i ziół. Unikanie wszystkiego co chemiczne ma sens, ponieważ im dłużej podajemy skórze takie środki, tym więcej szkody wyrządzamy jej odporności. Często naskórek zaczyna szybciej łapać infekcje i nie przychodzi nam do głowy, że przyczyna tkwi w kosmetykach. Na liście substancji, których warto unikać znajdują się: silikony, konserwanty, PEGi i PPGi, parabeny, formaldehyd, aluminium, talk, SLSy i SLESy.

5 thoughts on “Depilacja laserowa cieszy się uzasadnioną popularnością

 1. wedel Post author

  Zawsze marzyłam o depilacji laserowej tylko nigdy jakoś nie mogłam na nią odłożyć..

  Reply
 2. Madziusza143 Post author

  Ja aktualnie jestem po pierwszym zabiegu depilacji laserowej Vectus. Zabieg miałam przeprowadzony w Clinca Cosmetologica w Gdańsku i przyznam szczerze, że nie spodziewałam się tak widocznych efektów po jednym spotkaniu. W końcu widzę swoją szansę na pozbycie się metod depilacji klasycznej 😀

  Reply
 3. muszelka5555 Post author

  Również mam zamiar skusić się na depilację laserową. Coraz częściej widzę w internecie pozytywne opinie na jej temat, a szczere zadowolenie klientów jest dla mnie najważniejsze przy decyzji o takich zabiegach.

  Reply
 4. AdeLL Post author

  Efekt niesamowity! Jeśli ktoś ma problem z wrastającymi włoskami to jest to idealna opcja!

  Reply
 5. Zuzka6363 Post author

  Hmm szkoda, że po zabiegu depilacji laserowej nie można korzystać z sauny, ani basenu… no ale wydaje się to logiczne eh.. będę musiała jeszcze nad tym pomyśleć.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1