Category Archives: Czytelnia

Czy różowaty trądzik można wyleczyć samą dietą?

Trądzik różowaty to dolegliwość, która najczęściej pojawia się po ukończeniu dwudziestego roku życia. Jednakże ujawnić się może nawet w czterdziestym czy pięćdziesiątym roku życia. W większości ujawnia się w przypadku kobiet, w szczególności w okresie menopauzalnym. Proces choroby przebiega bardzo różnie. W pewnych przypadkach występują tylko łagodne zaczerwienienia oraz pajączki, natomiast w innych sytuacjach dodatkowo… Read More »

Krem na cellulit – podstawowe wyposażenie kosmetyczki każdej kobiety

Krem na cellulit należy do podstawowego wyposażenia kosmetyczki prawie każdej kobiety. Bo prawie każda kobieta ma z cellulitem problem. Większy lub mniejszy, ale jednak problem. Z którym walka wcale nie jest taka łatwa. Owszem, kremy na cellulit można kupić w każdej drogerii, ale który z nich naprawdę działa? Jak znaleźć skuteczny krem na cellulit? Co… Read More »

Zabiegi redukujące cellulit – zadbaj o swoją skórę już dziś!

Co to jest cellulit? Cellulit nazywany potocznie „skórką” pomarańczową to choroba cywilizacyjna, która dotyka ponad 80% kobiet na całym świecie, niezależnie od wagi, wieku czy trybu życia. Cellulit to rezultat niewłaściwego, nadmiernego odkładania się tłuszczu, wody oraz produktów przemiany materii, w wyniku czego powstają nierówności i nieestetyczne grudki.

Depilacja – zabiegi jako skuteczne zaradzenie na problem owłosienia

Długotrwale gładka skóra jest marzeniem większości kobiet. Przyczyn, usuwania owłosienia, może być bardzo wiele, zaczynając od estetyki wyglądu po higienę. Najczęściej podczas domowej depilacji, używa się plastrów z woskiem, past cukrowych, golarek jednorazowych czy też depilatorów. Jedno jest pewne, efekty takich zabiegów, na pewno usuną włoski i dadzą pożądany efekt, ale niestety na krótko.

Przyczyny bezsenności

Brak snu to problem, z którym boryka się wiele milionów osób na całym świecie. Gdy uda się poznać przyczyny bezsenności, możliwe jest jej skuteczne leczenie. Jeśli chodzi o sposoby na bezsenność, istnieje ich tak wiele, że w większości przypadków są one w stanie w skuteczny sposób zlikwidować ten problem w bardzo szybkim czasie.